Twoje Miejsce Mocy
Gabinet Bioterapii
Prakanti
Biorezonans - Testy obciążeń - Borelioza
nasz test
Terapie medycyny komplementarnej takie jak biorezonans, homeopatia, akupunktura i inne metody medycyny holistycznej nie zapewniają 100% skuteczności. Skuteczność tych metod to zawsze kwestia indywidualna i zależy od konkretnego schorzenia, organizmu pacjenta oraz jego sumiennego stosowania się do zaleceń terapeuty. W medycynie konwencjonalnej nie była przedmiotem badań naukowych i w Polsce nie jest jeszcze rozpoznawalna.
Dostępne testy laboratoryjne niestety nie są w pełni wiarygodne i żaden z dostępnych testów nie może w 100 proc. wykluczyć ani potwierdzić boreliozy.
W Polsce najpopularniejszy test ELISA – często wychodzi fałszywie ujemnie – jest wiarygodny w kilkudziesięciu proc. przypadków. Czulszym badaniem (dającym wysoki procent. wiarygodności) jest test Western Blott, ale można go zrobić po minimum 3 tygodniach od ukąszenia. Test PCR, czyli badanie polegające na poszukiwaniu (we krwi lub moczu, płynie stawowym lub mózgowo-rdzeniowym) DNA bakterii jest najdokładniejszy. Ale można je zrobić tylko w kilku miejscach w Polsce.
Najnowszą metodą jest testowanie wegetatywno-rezonansowe najnowszym aparatem BICOM OPTIMA daje bardzo wysoką pewność wykrycia boreliozy i koinfekcji (nie ma związku z wykrywaniem przeciwciał).
Po wykonaniu testu i potwierdzeniu obciążenia oganizmu boreliozą mamy możliwość zastosowania biorezonansu aparatem Bicom Optima do terapii. Sama terapia to nie tylko wyeliminowanie obciążających nasz organizm bakterii czy wirusów, ale także usunięcie toksyn, wspomaganie układu nerwowego, narządów ruchu, stawów, mięśni.
Terapia, usuwanie boreliozy i koinfekcji metodą biorezonansu
Aparat za pomocą specjalnych elektrod rejestruje czy w organizmie pacjenta występują częstotliwości określonych bakterii, pierwotniaków i wirusów związanych z boreliozą i w przeciwieństwie do testów laboratoryjnych wykrywa ich kilkadziesiąt różnych rodzai. Każda bakteria emituje fale elektromagnetyczne określonej częstotliwości, które wykrywa się za pomocą tej diagnostyki. Jest to obecnie metoda najpewniejsza.
Terapie powinny odbywać się według indywidualnych zaleceń terapeuty. Ilość wizyt zależna jest od stanu pacjenta. Jedna terapia trwa około 1,5 godziny. Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie w zależności od przypadku jednak typowa seria to z reguły minimum 15 zabiegów wykonywanych raz/dwa razy w tygodniu. Wszystko zależy od głębokości i stopnia rozsiania choroby, liczby i umiejscowienia przetrwalnikowych cyst oraz szybkości ich otwierania się, a w dużym stopniu od współistnienia w organizmie innych patogenów i toksyn.
W wielu przypadkach pierwsze efekty są już widoczne nawet po kilku sesjach np. ustępuje ból, wraca ruchomość kończyn, znika obrzęk jednak nie należy przerywać terapii, gdyż będzie ona nieskuteczna a efekty krótkotrwałe.
Ze względu na konieczność wielu wizyt, tego rodzaju terapię należy polecić szczególnie osobom, które źle się czują, gdyż wymagana jest determinacja i wytrwałość. Chory powinien być zdecydowany na współpracę, gdyż oprócz terapii często konieczne jest długoterminowe wprowadzenie zmian w dotychczasowych przyzwyczajeniach związanych ze swoim zdrowiem i dietą.
Borelioza jest to odkleszczowa, wieloukładowa choroba zakaźna. Wywoływana jest przez bakterie należące do krętków. Jest to choroba znana od niedawna, gdyż krętki boreliozy zostały odkryte dopiero w 1982 roku przez W. Burgdorfera.
Lekarze wciąż mają trudności z rozpoznaniem boreliozy zwłaszcza przy braku rumienia wędrującego, który występuje tylko w 30 proc. przypadków boreliozy (u dzieci w 10 proc.). Nie są też zgodni co do sposobu jej leczenia.
Borelioza, bez względu na rodzaj i stopień zaawansowania atakuje tkankę łączną, mięśniową i nerwową.
I Faza wczesna
1-3 tyg. od ukąszenia mogą pojawić się objawy miejscowe skórne tzw. rumień wędrujący - zaczerwienienie o średnicy od kilku do kilkunastu centymetrów. Jednak występuje od tylko w ok. 30 proc. przypadków boreliozy (u dzieci tylko w 10 proc.).
Objawom zewnętrznym mogą towarzyszyć bóle głowy, mięśni, stawów oraz osłabienie, drażliwość i zmiany temperatury ciała, objawy grypopodobne.
II Faza rozsiana
Po 3 do 6 miesięcy choroba przechodzi w fazę rozsianą. Bakterie atakują narządy wewnętrzne, czemu towarzyszą stany zapalne stawów, mięśnia sercowego, osierdzia, wątroby i przewodu pokarmowego oraz najniebezpieczniejsze zmiany w układzie nerwowym, nawet możliwe jest wystąpienie zapalenia mózgu.
III Faza przewlekła
Po około roku od zakażenia borelioza przechodzi w postać przewlekłą. Pojawia się wtedy wiele różnych objawów, najczęściej przewlekłe zapalenie skóry, stawów oraz rozmaite objawy neurologiczne, czyli neuroborelioza, która stanowi 15-40% przypadków i może dawać objawy nawet po kilku latach od ukąszenia:
Boreliozę leczy się antybiotykami i takie leczenie może trwać od kilku tygodni do nawet 1,5 roku. Wszystko zależy od tego ile trwała choroba przed postawieniem prawidłowej diagnozy. Według procedury (obowiązującej u nas) Amerykańskiego Towarzystwa Chorób Zakaźnych (IDSA) uważa się, że po krótkiej antybiotykoterapii borelioza jest całkowicie wyleczona, a wszelkie dalsze dolegliwości to tzw. zespół poboreliozowy. Jego "leczenie" polega już wtedy tylko na zmniejszaniu dokuczliwych objawów.
Lekarze ze stowarzyszenie ILADS są natomiast zupełnie odmiennego zdania. Uważają, że boreliozę należy leczyć długą i złożoną antybiotykoterapią, której czas ustala się indywidualnie. Twierdzą też, że krótka seria antybiotyków tylko uodparnia bakterie.
Koinfekcje są występującymi wraz z Borrelią infekcjami, które w sposób zasadniczy zmieniają obraz kliniczny choroby, utrudniają leczenie i przyczyniają się do występowania charakterystycznych dla siebie objawów. Szacuje się, iż koinfekcje występują nawet w 80% potwierdzonych przypadków zakażenia krętkiem Borrelii. Ciekawostką jest, iż nie zawsze są one infekcjami bakteryjnymi. Babesia - jedna z podstawowych koinfekcji jest bowiem pierwotniakiem. Do najczęściej występujących koinfekcji Borrelii zaliczamy: Bartonella, Babesia, Mycoplasma, Chlamydia, Toxoplasma, Brucella, Yersinia, Anaplasma, Ehrlichia, Riketsje
W naszym gabinecie wykonujemy Test KTT na obciążenia boreliozą i koinfekcjami zawierający ponad 100 ampułek:
Grupa Borrelia Burgdorferi sensu lato wywołująca boreliozę z Lyme:
1. Borrelia Burgdorferi - często przyczynia się do występowania u pacjentów zapalenia stawów
2. Borrelia Afzelii - występowanie różnych zmian skórnych
3. Borrelia Garinii - najczęściej powoduje neuroboreliozę
4. Borrelia Japonica
5. Borrelia Valaisiana
6. Borrelia Spielmanii
7. Borrelia Lusitaniae
Grupa związana z nawracającą gorączką:
8. Borrelia Berbera
9. Borrelia Carteri
10. Borrelia Caucasica
11. Borrelia Duttonii
12. Borrelia Hermsii
13. Borrelia Hispanica
14. Borrelia Kochii
15. Borrelia Miyamotoi
16. Borrelia Morganii
17. Borrelia Novyi
18. Borrelia Parkeri
19. Borrelia Persica
20. Borrelia Recurrentis
21. Borrelia Tillae
22. Borrelia Turicatae
23. Borrelia Venezuelensis
24. Borrelia Vincentii - dolegliwości jamy ustnej
1. Bartonella Alsatica
2. Bartonella Arupensis
3. Bartonella Bacilliformis
4. Bartonella Berkhoffii
5. Bartonella Birtlesii
6. Bartonella Bovis
7. Bartonella Capreoli
8. Bartonella Clarridgeiae
9. Bartonella Doshiae
10. Bartonella Elizabethae
11. Bartonella Grahamii
12. Bartonella Henselae
13. Bartonella Koehlerae
14. Bartonella Melophagi
15. Bartonella Muris
16. Bartonella Peromyscus
17. Bartonella Quintana
18. Bartonella Rochalimae
19. Bartonella Schoenbuchii
20. Bartonella Talpae
21. Bartonella Taylorii
22. Bartonella Tribocorum
23. Bartonella Vinsonii
24. Bartonella Washoensis
1. Babesia Bigemina
2. Babesia Bovis
3. Babesia Canis
4. Babesia Cati
5. Babesia Divergens
6. Babesia Duncani
7. Babesia Felis
8. Babesia Gibsoni
9. Babesia Herpailuri
10. Babesia Jakimoni
11. Babesia Major
12. Babesia Microti
13. Babesia Ovate
14. Babesia Phantherae
1. Anaplasma / Rickettsia |
2. Brucella |
3. Chlamydia pneumoniae |
4. Chlamydia trachomatosis |
5. Chlamydia psittaci |
6. Ehrlichia Chaffeensis |
7. Mycoplasma |
8. Yersinia |
1. Bunya
2. Flavi
3. Herpes
Dodatkowe pierwotniaki:
1. Acanthamoeba Sp., Trophozoites
2. Balantidium Coli, Cysts
3. Balantidium Coli, Trophozoites
4. Chilomastix Mesnili, Cysts
5. Chilomastix Mesnili, Trophozoites
6. Cryptosporidium Parvum
7. Dientamoeba Fragilis, Trophozoites
8. Endolimax Nana, Cysts
9. Endolimax Nana, Trophozoites
10. Entamoeba Coli, Cysts
11. Entamoeba Coli, Trophozoites
12. Entamoeba Gingivalis
13. Entamoeba Hartmanni, Cysts and Trophozoites
14. Entamoeba Histolytica, Cysts
15. Entamoeba Histolytica, Trophozoites
16. Enterocytozoon Bieneusi
17. Giardia Lamblia, Cysts
18. Giardia Lamblia, Trophozoites
19. Iodamoeba Butschlii,Cysts
20. Iodamoeba Butschlii, Trophozoites
21. Leishmania Amazonensis, Promastigotes
22. Leishmania Donovani
23. Leishmania Major
24. Leishmania Tropica Major
25. Plasmodium Falciparum
26. Plasmodium Malariae
27. Plasmodium Ovale
28. Plasmodium Vivax
29. Toxoplasma Gondii, Cysts
30. Toxoplasma Gondii, Trophozoites
31. Trichomonas Vaginalis, Trophozoite
32. Trypanosoma Cruzi
33. Trypanosoma Brucei Gambiense
34. Trypanosoma Brucei Rhodesiense
Źródło:
1. Journal of Clinical Microbiology-1995-Masuzawa-1392
2. GORĄCZKI POWROTNE Stanisława Tylewska-Wierzbanowska, Beata Fiecek, Tomasz Chmielewski, Samodzielna Pracownia Riketsji, Chlamydii i Krętków Odzwierzęcych,
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny
3. https://gazetalekarska.pl/
4. The presence of plasma inhibitors during the crisis phenomenon in experimental relapsing fever (borrelia novyi) J Exp Med. 1959 oct 31; 110(5): 811–825. PMCID: PMC2137020, PMID: 13848161
Copyright © 2018-2024 Prakanti